جمعه , آبان ۲۵ ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / تکنولوژی های جدید / استفاده از چاپگرهای سه بعدی در صنایع جدید
پرینترهای سه بعدی
پرینترهای سه بعدی

استفاده از چاپگرهای سه بعدی در صنایع جدید

به تازگی یکی از فناوری های بشر باعث شده است که کارهای مدل سازی با سهولت بسیار بالاتری انجام شود. نام این فناوری پرینتر سه بعدی می باشد که دارای کاربرد های بسیار زیادی می باشد. پرینتر سه بعدی وسیله ای می باشد که با استفاده از آن می توانید از هر مدل دلخواهی، نمونه سه بعدی بسازید.در ادامه با اخبار تکنولوژی های جدید همراه باشیدتا با استفاده از چاپگرهای سه بعدی در صنایع جدید آشنا شوید.

پرینترهای سه بعدی
پرینترهای سه بعدی

چاپگر سه بعدی برای تولید محصولات خود از ذوب پلاستیک استفاده می کند. چاپگرهایی که به عنوان چاپگر ۳ بعدی صنعتی استفاده می شوند برای تولید محصولات، مواد اولیه خود را از فلزات و خمیر سرامیک و دیگر مواد اولیه صنعتی تامین می کند. تفاوتی که در پرینترهای خانگی و چاپگرهای سه بعدی وجود دارد این است که در چاپگرهای سه بعدی تنوع مواد اولیه قابل استفاده بسیار فراوان می باشد و وابسته قطعه خروجی می باشد.

ایده ی این پرینتر در سال ۱۹۵۰ به ذهن دانشمندان رسوخ کرد و در دهه هشتاده میلادی توسط چارز هال ساخته شد. پرنتر های سه بعدی که امروز استفاده می شوند در سال ۱۹۸۶ با روش SLA ساخته شده اند و بعد از دو سال روانه ی بازار شده اند.

امروز از پرینترهای سه بعدی استفاده های بسیار زیادی در زمینه های مانند قطعه سازی و معماری و طراحی صنعتی می شود. در مدل های پیشین چاپگرها از پرینترهای دو بعدی استفاده می شد که بر روی صفحه نمایشگر یا کاغذ مدل مورد نظر ارائه می شد.

پرینترهای سه بعدی
پرینترهای سه بعدی

پرینترهای سه بعدی توانایی طراحی تمامی قطعات در اندازه ها و شکل های مختلف را دارند و این مورد در تمام موارد صنعتی قابل لمس می باشد. با اشتفاده از این پرینتر می توانند زمانی که برای ساخت یک مدل صرف می شود را به کمترین زمان ممکن کاهش دهید.

کاربرد پرینتر سه بعدی در هوافضا

این تکنولوژی به محققان کمک می کند که ایده های خود را در زمینه ی هوافضا به راحتی عملی کنند. در زمان های گذشته طراحان برای مدلسازی زمان بسیار فراوانی را صرف طراحی مدل خود می کردند و امروزه با کمک پرینترهای سه بعدی می توانند در زمینه هوافضا می توان تجهیزات بسیار زیادی را طراحی نمود. با استفاده از چاپگرهای سه بعدی می توان بهراحتی قطعات هواپیما را طراحی نمود و توانایی بسیار فراوانی در ساخت قطعات هواپیما، بدون نقص را دارا بود.

در سال های اخیر از پرینترهای سه بعدی برای تولید قطعات موتور هواپیما و موشک ها استفاده شده است. جدا از تولید قطعات هواپیما، از این پرینتر می توان برای ساخت قطعات دیگر در زمینه ی هوافضا استفاده نمود.

معماری

با بهره گیری از پرینتر های سه بعدی در زمینه معماری کارهای بسیار فراوانی کرد. تجهزیات ساختمانی را با ریزترین جزییات ممکن قابل طراحی می باشد. معماران با استفاده پرینترهای سه بعدی می توانند قطعات مورد نیاز برای ساخت سازه ی مورد نظر را خود را به راحتی طراحی کنند و از به وجود آمدن مشکلات احتمالی جلوگیری کنند.

پرینترهای سه بعدی
پرینترهای سه بعدی

از این پرینتر می توان برای ساخت قطعات صنعتی نیز استفاده نمود و با بررسی بسیار دقیق قطعات بسیار بی نقصی را ارائه نمود. این پرینتر در زمینه صنعتی کمک بسیار زیادی را به تولیدکنندگان قطعات صنعتی کرده است.سفارش و ساخت سریع قطعات صنعتی یکی از ویژگی های پرینترهای سه بعدی می باشد.

تجهیزات نظامی

یکی از کاربردی هایی که پرینتر سه بعدی دارد این است که از این پرینتر می توان برای ساخت تجهیزات نظامی بهره گیری نمود. و تجهیزات مورد نیاز را با جزییات بسیار کامل و بی نقصی را ارائه نمود. از پرینتر سه بعدی می توان برای ساخت تجهیزات نظامی پیش ساخته نیز استفاده نمود و استراتژی های مورد نظر را برای ساخت محصول اصلی پیاده کرد.

این پرینتر می توان هر قطعه ای را با هر ساختار دلخواهی را چاپ کرد و از این پرینتر می توان در زمینه نظامی استفاده های بسیار فراوانی کرد.

منبع:  http://astpi.ir

مطلب پیشنهادی

معرفی اپلیکیشن جدید برای ویرایش تصاویر

معرفی اپلیکیشن جدید برای ویرایش تصاویر

تا کنون اپلیکیشن های مختلفی از باب بهسازی تصاویر در گوگل پلی و اپ استور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *