دوشنبه , مهر ۳۰ ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / تکنولوژی های جدید / ارسال کالا با پهپاد

ارسال کالا با پهپاد

حمل و نقل اجسام به وسیله پهباد ها

یکی از ویژگی های بارز سایت ارسال کتاب آمازون، استفاده از تکنولوژی پیشرفته پهباد برای انتقال سفارشاتش می باشد. آمازون چطور از طریق پهپاد کالا ارسال می کند؟ ارسال کالا با پهپاد نیاز به کنترل ترافیک در آسمان دارد. پهپاد ها مانند پرندگان کوچکی هستند که وظیفه جابجایی کالا در کمترین زمان ممکن را بر عهده دارند. از این ایده در سال ۲۰۱۳ توسط آمازون پرده برداری شد . اگر چه  این ایده هنوز هم در حد یک ایده جاه طلبانه و تخیلی است و نه آمازون و نه هیچ شرکت دیگری هنوز نتوانسته اند این رویا را به واقعیت بدل کنند اما در اینده نزدیک به یکی از اجزاء جدایی ناپذیر الکترونیک  و صنعت حمل و نقل هوایی تبدیل می شود.

حمل و نقل اجسام به وسیله پهباد ها
حمل و نقل اجسام به وسیله پهباد ها

گوگل هم در سال ۲۰۱۴ پیشنهاد  ارسال کالا از طریق پهپاد را داد. رویکرد گوگل با رویکرد آمازون اشتراکات زیادی دارد اما در رویکرد آمازون و گوگل در این مورد تفاوت اساسی وجود دارد که  در مدل پیشنهادی آمازون روی سیستم مدیریت و هماهنگی مرکزی بیشتر تاکید می شود. حسگرهای پیشرفته و فناوری‌های مربوط به پیشگیری از برخورد با موانع از اهمیت ویژه ای برخوردار اند. به اعتقاد مدیر ارشد آمازون پرنده هایی که به این منظور طراحی شده اند باید  تا در ارتفاعات پایین کنترل داشته باشند. آمازون سعی دارد پهپاد ها را به حسگرهای مختلف مجهز کند تا بتوانند به صورت مستقل از پس موانع پیش رو بر آیند. اگر چه در  مدل آمازون هم پرنده ها بخشی از یک سیستم هماهنگ هستند اما دیگر مانند گوگل از یک سیستم متمرکز خبری نیست. در واقع آمازون تلاش دارد کاری کند تا پهپاد ها به کمک  حسگرهای تعبیه‌شده به طور مستقل و بدون برخورد با هم پرواز کنند. پروژه های پهپاد در همه شرکت ها با همکاری مستمر با سازمان ناسا انجام می شوند و توسط این سازمان ایمنی و کیفیتشان کنترل می شود. در این راستا ناسا به کمک همکاران‌اش می‌خواهد فاصله‌ی ۶۱ متری تا ۱۵۲ متری (۲۰۰ تا ۵۰۰ پا) از سطح زمین را به پهپادهای تجاری اختصاص بدهد. به طور کلی پروژه پهپاد ها بلند مدت است و احتمال می رود نتیجه نهایی آن تا سال ۲۰۱۹ اعلام نشود.  طبق تبلیغات فراوان شرکت آمازون و به گفته مدیر ارشد این شرکت پهپاد های آمازون کمتر از ۳۰ دقیقه کالا را به مقصد می رسانند. این پرنده ها قرار است تا شعاع ۱۶ کیلومتری بتوانند حداکثر ۲۵ کیلوگرم را حمل کنند. این وزن استاندادی است که توسط سازمان هوانوردی فدرال ایالات متحده مشخص شده است. با شروع کار این پرنده ها در ارسال کالا انقلابی عظیم رخ خواهد داد بنابراین رقابت شدید در این زمینه وجود دارد و رقابت شدید تر از این هم خواهد شد.چرا که این تکنولوژی می تواند در وقت، انرژی و نیروی انسانی صرفه جویی کند و بسیاری از خسارات و صدمات احتمالی را نیز به همراه ندارد.

حمل و نقل اجسام به وسیله پهباد ها
حمل و نقل اجسام به وسیله پهباد ها

شرکت پست DHL و شرکت الامارات  دوشرکتی هستند که مانند آمازون و گوگل در حال کار بر روی این پروژه است و در واقع رقبای اصلی آمازون در این زمینه محسوب می شود. در حال حاضر آمازون در حال تست کردن نمونه های اولیه است و شرکت های دیگر هم در همین مرحله قرار دارند. ما در پارک علم و فناوری نیز باید منتظر باشیم تا نتیجه رقابت این شرکت ها را ببینیم و بفهمیم کدام شرکت در نهایت پیروز این رقابت است.

حمل و نقل اجسام به وسیله پهباد ها
حمل و نقل اجسام به وسیله پهباد ها

مطلب پیشنهادی

معرفی اپلیکیشن جدید برای ویرایش تصاویر

معرفی اپلیکیشن جدید برای ویرایش تصاویر

تا کنون اپلیکیشن های مختلفی از باب بهسازی تصاویر در گوگل پلی و اپ استور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *