جمعه , آبان ۲۵ ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / فناوری در کسب و کار / نقش فناوری در کسب و کارهای جدید

نقش فناوری در کسب و کارهای جدید

کارآفرینی اشاره به اقدام فرد به انجام کاری مشخص دارد و کارآفرین شخصی است که با قبول ریسک به ایجاد چیزی نو و یا توسعۀ مفاهیم موجود می پردازد. به عبارت دیگر، کارآفرین با پیگیری فرصت ها و قبول ریسک از باب بهره برداری از آن فرصت ها سر و کار دارد.به همین دلیل شروط اساسی بابت کارآفرینی عبارتند از تولید فکر، نوآفرینی یا بهبود و توسعه در این بخش از فناوری در کسب و کار قصد داریم تا نقش فناوری در کسب و کارهای جدید پرداخته و از این منظر آن را بررسی کنیم  به عبارت دیگر کارآفرینی به معنای:

Image result for ‫فناوری های کسب و کارها‬‎

• تولید یک محصول یا خدمت جدید

• بهبود شیوۀ تولید موجود

• ایجاد یک بازار جدید

• کشف منبع جدیدی از مواد خام

• نوسازی یک فن روش می باشد.

مبانی چنین رفتارهایی در جامعۀ ما به وفور یافت می گردد اما این جو صرفا اولین مرحله در فرآیند کارآفرینی است. در جهان امروز بسترهای گوناگونی به خاطر بروز این گونه فعالیت ها نیستی دارد. یکی از این زمینه ها، راه كار فناوری اطلاعات و ارتباطات می باشد. زمانی که اولین رایانه ها وارد بازار شدند، صرفا به عنوان ابزارهایی برای کار ریاضیدانان و حكمت دانان بکار گرفته شدند و گمان نمی رفت روزی تبدیل به ابزاری حیاتی راجع به حساب بسیاری از صنایع گردند. واقعیت آشکار اینست که حاجتمندی به بهبود انجام کار و افزایش کارآیی، این سطح از توسعه در فن روش فناوری داده ها و ارتباطات را رقم زده است.

با توجه به فراگیر شدن فناوری داده ها در تمامی زمینه ها ، و موارد استفاده افزون آن ، استفاده از فناوری مفروضات و مجهولات درسازمان ها فقره سبب همپایی با فناوری های نوین واستفاده موثر و مناسب از منابع سازمانی و بهره گیری از مزایای این فناوری استفاده از آن الزامی خواهد شد و کارآفرینان ناچار خواهند شد بابت کسب و یا حداقل حفظ مزایای رقابتی خود از فناوری مفروضات و مجهولات به آدرس یکی از ارکان اساسی سازمان خود استفاده کنند.

Image result for ‫فناوری های کسب و کارها‬‎

فناوری معلومات یک تخصص بین رشته ای متشکل از علوم ریاضی ،اطلاعات ،اطلاع رسانی، مخابرات و….. است که در زمره تکنولوژی های نوین جهان در عصر کنونی است فناوری معلومات در واقع نوعی تکنولوژی فراگیر است و ویژگی منحصر به فردش همانا شمول آن ونیاز ضروری به آن است. امروزه IT به آدرس یکی از تکنولوژی های نوین بشری نه تنها دستخوش تغییرات ژرفی شده است بلکه به سرعت در حال تاثیر گذاری بر الگوهای زندگی ،روش تحقیق ،آموزش ، حمل ونقل ، مسایل امنیتی و دیگر زمینه های زندگی انسان است.عدم توجه به فناوری معلومات در این عصر که عصر معلومات نام گرفته ودر آن اطلاعات نقش اصلی و غالب را بازی می کنند، می توانند عواقب افزون وسیع و جبران ناپذیری را درعوض جهت سازمانها داشته باشد.

نمونه ای از آثار فناوری اطلاعات بر کسب و کارها و فعالیت های کار آفرینانه را می توان در زنجیره تامین کسب و کارها یافت. فعالیت های کارآفرینانه از سویی با تامین کنندگان منابع و از سوی دیگر با مجموعه ای از مشتریان مواجه هستند که باید در مقابل خواسته های آنان پاسخگو باشند. این مفهوم که به طور کلی با عنوان زنجیره تامین کسب و کار شناخته می شود، در عصر جدید تحت تاثیر فناوری داده ها قرار گرفته است.

تبلیغات اینترنتی: در حال حاضر تقریبا هر نوع کالا و خدمتی در اینترنت تبلیغ می گردد. این حوزه از فناوری دانسته ها و ارتباطات زمینه ای است که در آن افرادی که حتی قادر به بیع رایانه نمی باشند نیز می توانند به ارائۀ خدمات بپردازند. تنها کاری که این افراد انجام می دهند، اینست که با مراجعه به مراکز ارائه دهندۀ تبلیغات در اینترنت و دریافت پیشنهاد تبلیغات به نشانی سازمان های تبلیغاتی عمل می کنند.

Image result for ‫فناوری های کسب و کارها‬‎

آژانس های اینترنتی گردشگری: گردشگری یکی از صنایعی است که دارای رشد سریع می باشد. افراد درعوض جهت مسافرت و گردش حاجتمندی به اطلاعات کافی در حال مکان های مختلف، هتل ها، کشورها و .. دارند. کارآفرینان فعال در این حوزه، می توانند این امکان را راجع به حساب کاربران فراهم آورده و به ایجاد ارزش و درآمد بپردازند.نمونه های بیان شده تنها بخشی از بازار گستردۀ فناوری دانسته ها و ارتباطات موجود در پیش روی کارآفرینان عصر حاضر را تشکیل می دهند و زمینه های زیاد متنوع دیگری نیز در این حوزه حیات دارد. درعوض جهت فعالیت کارآفرینان در این حوزه نیاز به ایجاد زیر ساخت های امان و ارائۀ خدمات ارزان در کشور حیات دارد که این امر توجه بیشترتصمیم گیرندگان و سیاست گذاران را طلب می نماید.در نهایت لازم به ذکر می باشد که حیث کسب سهم بازار مناسب در محیط کسب و کار جهانی امروز نیاز به تحكیم فعالیت های کارآفرینی در تمام حوزه ها از جمله فناوری اطلاعات

مطلب پیشنهادی

بررسی چند المان معروف در حوزه خدمات شهری

بررسی چند المان معروف در حوزه خدمات شهری

شاید هر روز هنگام قدم زدن در شهر توجه شما به بسیاری از تابلوها و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *