سه شنبه , آبان ۱ ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / فناوری در گردشگری / اتفاقات عجیب در دیزنی لند

اتفاقات عجیب در دیزنی لند

شرکت دیزنی بزرگترین شرکت تولید فیلم های کارتونیو  انیمیشن در دنیاست که برند سازی فوق حرفه ای در سطح جهان انجام داده است. به این صورت که شرکت در کشور های بسیاری، شهر های بازی به نام دیزنی لند احداث کرده است. اما اتفاقات عجیب در دیزنی لند رخ داده که در این پست به بررسی آنها برداخته ایم. با ما همراه باشید.

خانه ی موش های دیزنی لند (The House of Mouse) تا مدت های تمام و مدیدی درگیر اراجیف مختلفی بود و اوان رمان های وهمی گویی که اكثر به قصه و تاریخ می اخت درباره ی آن اوان مطرح بوده ولی خب، بی شک این ادب ها افسانه ای بوده اند و بیشتر تحت وجهه اسم و طرح ریزی این قسمت از دیزنی لند است.

اما هیچ وقت نمی شود به اتهاماتی که به مسئولین دیزنی لند وارد می سازند را به اسطوره و شعر مقایسه شبیه كردن کرد.

مدیران دیزنی لند، این پارک زیبا و فوق العاده بی شک کلکسیونی از اتهامات مشکوک، گاهی فسادهای مالی و یا انحرافات با گفتگوها جوراجور در بین آنان را هدف می گیرد.

پس از این که راجع ی مسئولان دیزنی لند مسائلی ثابت شد مجمع و مسئولان به این پارک نگاه دقیق تری انداختند و در کمال تعجب باید بگوییم که برخی از این فرهنگ های داستان ای حتی راجع ی این پارک ظاهر اصل دارد و اتحاد متواضع و متكبر است.

از این داستان ها در دهری اینترنت صدها نوع از آن پخش و در معرض توان همه ی دنیا قرار رنجیده است.

میکی ماوس

گاهی در هنگامی که افزار سالم هستند، در عین ناباوری از کار میفتند، ماشین ای گویی از نظر فنی دقت نشده است، جان مردم و مخصوصا اصلی ترین مخاطبین این پارک یعنی کودکان جانشان در خطر قرار میفتد،…. و كثرت از سوالات این چنینی که هیچ گونه توصیفی ندارند.

در این میان شاید برخی مرده و یا شاید حتی با مشکل جسمی مواجه شده اند. این مساله ها برای چندین بار بی نهایت قابل شرح بیان كردن شاید باشند وآن را فلاكت این نفوس نامید ولی حتی اگر شما صاحب و مزدور و متعهد شادترین نقطه ی کره زمین هم باشید که از مدرن ترین افزار و كامل بلوز ركابی متخصصان این حوزه كاربرد را در استخدام و تصرف داشته باشید نیز پس از مدتی دیگر این رخدادها هیچ تشریحی نخواهد داشت.

حتی اگر قوی ترین تیم ارتباطات همگانی كمونیستی را هم در حریت داشته باشید باز هم تصادفی که مغرور است باید مشخص شود. با این که تكثر از روایات اتفاقات وحشتناک دیزنی لند شبیه یک داستان و گاهی محال به نظر می آیند اما باید به شما بگوییم که این مصایب به گفته ی منابع مختلف کاملا عمده هستند و پراكندگی فروتن اند.

به طور مثال در سال ۲۰۰۷ هنگامی که یک پسر بچه ی نوجوان در حال بازی راک اند رولر کاستر (Rock & Roller Coaster) در دیزنی لند پاریس در کشور اروپا بود، از شدت استرس این بازی دچار استرس شده و به بی خبری دچار ایست قلبی شده است و در کمتر از چندین حین جان خود را از دست داده است!


دیزنی لند

مگر می شود این بازی از منظرهای یكسان مورد دقت قرار نگرفته باشد؟!

این پسر که در حال موتور بوده است، با توقف خود باعث این می شود که دوستش که معاشر او بوده است، متوجه این شود که وی بی هوش شده است و اشخاص دیگر و همان ها را خبر نماید.

با این که پزشکان خود را سریعا به این پسر رساندند ولی همانطور که گفتیم او چند وقت حسن بعد از ایست قلبی جان خود را از دست داده بوده است.

به سال های عقب تر از ۲۰۰۷ باز می گردیم، در وهن آسیب ی ۱۰ سال از ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۴ مقدار زیادی کودک و نوجوان که برای بازی و هواخوری به این ولایت رویایی آمده بودند، جان خود را از دست دادند و نکته ی جالب این مرگ ها این است که همه ی این افراد در قسمت رود ی آمریکا (River of the America) و همگی هم به دلیل نقض قوانین جان خود را از دست داده اند!

دو پسر که یکی ۱۷ ساله و یکی ۱۵ ساله بودند که با هم شاباجی بودند پس از بسته شدن دیزنی لند به صورت مستور وارد آن جا شده بودند، در حالی که سعی داشتند از روی رودخانه عبور کنند، غرق شدند.

البته چندین سال بعد این اتحاد مجددا برای یک پسر ماجراجوی دیگر در همین مکان افتاد.
عروسک های کارتونی دیزنی

در سال ۱۹۷۴ یکی از کارمندان این پارک که دابی استون نام داشت، در حالی که در میان دیوارهای دورانی گردشی و ثابت تماشاخانه موزیکال آمریکن سینگز (America Sings) قرار داشت، این دیوارها به هم نزدیک شده و او در اثر له شدگی جان خود را از دست داد.

در سال ۱۹۸۴ دالی یانگ جوان نیز در حالی که در حال بازی در قسمت ماترهورن بابلس (Matterhorn Bobsleds) در حالی که کمربند اعتماد او در عین ناباوری باز شد، به زیر خط آهن افتاد و در اثر برخورد با یک سامان بازی در حال حرکت جان خود را از دست داد.

شاید باورتان نشود اما پس از گذشت سال ها هنوز هم این سوال مطرح است که چرا این کمربند باز شد؟ مگر این تجهیزات مورد دقت قرار نمی گیرند؟

در آن زمان كثرت از كارآگاه های بیمه بر روی این قطعه حادثه دقیق شدند اما در آخر هم این مركزاسناد بدون جواب باقی ماند.

اما این ها تنها چند مورد کوچک از اتفاقاتی است که در تمامی دیزنی لندهای دنیا می افتند!

مطلب پیشنهادی

نقش فناوری اطلاعات در توسعه گردشگر

نقش فناوری اطلاعات در توسعه گردشگر

از آن جایی که ایران یک کشور با تاریخ و فرهنگ غنی است و چهار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *