دوشنبه , مهر ۳۰ ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / فناوری در گردشگری / نقش فناوری اطلاعات در توسعه گردشگر
نقش فناوری اطلاعات در توسعه گردشگر
نقش فناوری اطلاعات در توسعه گردشگر

نقش فناوری اطلاعات در توسعه گردشگر

از آن جایی که ایران یک کشور با تاریخ و فرهنگ غنی است و چهار فصل را هم زمان با هم دارد ، مقصدی مناسب برای گردشگران جهان است اما متاسفانه تعدادی که باید از کشورمان دیدن ننموده اند. سازمان دولت الکترونیک به عنوان زیر ساخت صنعت گردشگری باید در این زمینه از فناوری اطلاعات و ارتباطات استفاده نماید. در این بخش از اخبار فناوری اطلاعات، به بررسی نقش فناوری اطلاعات در توسعه گردشگر خواهیم پرداخت.

نقش فناوری اطلاعات در توسعه گردشگر
نقش فناوری اطلاعات در توسعه گردشگر

این رشته تازه ظهور با ارائه اطلاعات مورد نیاز هر گردشگر در مورد بنا ها و جاذبه ها به صورت متنی و صوتی و تصویری علاقه و اشتیاق وی را برای بازدید برمی انگیزاند. پس از آن به فرد کمک می نماید تا از طریق هتل ها یا مرکز های فرهنگی بلیط خود را رزرو نماید. صدور ویزای اینترنتی توسط کشور انگلستان یکی از کار های جالب توجه برای جذب گردشگر است که کشور ما هم باید در این زمینه اقداماتی را انجام دهد که در زیر به آن ها اشاره می کنیم.

  • ایجاد دولت الکترونیک و معرفی سازمان ها و امکانات کشور در فضای اینترنتی
  • وب سایت دو زبانه برای همه دستگاه های مربوط به صنعت گردشگری مانند هتل ها ، آژانس های مسافرتی و شرکت های هواپیمایی برای ارتباطاتی ارزان و سریع
  • دادن اطلاعات کافی در مورد ظرفیت های فرهنگی ، تاریخی و گردشگری کشور به کمک گردشگری مجازی. این مقوله در واقع به سفری دیجیتال در مقصد مورد نظر دلالت دارد. گردشگران از این طریق می توانند جاذبه های موجود در شهر را ببینند و اطلاعات مورد نیاز را درباره هر یک به دست آورند.
  • مدیریت سایت های اطلاع رسانی
  • برقراری دوره های آموزش الکترونیک در زمینه گردشگری در دانشگاه ها
  • ایجاد کارت های الکترونیکی اعتباری در جهت استفاده از مرکز های گردشگری
  • به کار گیری نیرو های فعال در بخش آی تی برای راهنمایی آن لاین کاربران در مورد جاذبه های توریستی
  • گسترش زمینه های گردشگری مجازی مانند ویزای الکترونیک از طریق تعامل وزارت امور خارجه و نهاد های دولتی مربوطه با سازمان ایرانگردی.

بدون شک نباید به سادگی از نقش بسیار پر رنگ فناوری در گردشگری گذشت… کشور ما با توجه به موقعیت جغرافیایی ویژه و همچنین منابع عظیمی از زیبایی و طبیعت بکر و دست نخورده ای که دارد، می تواند با بکارگیری از تکنولوژی های جدید در معرفی کشورمان به گردشگران سراسر جهان، به شکوفایی بی نظیری در این حوزه دست پیدا کند.

مطلب پیشنهادی

وسایل مورد نیاز برای سفر

همانطور که می دانید به هر کجا که قرار باشد بروید نیاز به وسایل مربوط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *