جمعه , آبان ۲۵ ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / اخبار فناوری اطلاعات / جوابیه پاول دورف به شایعه عجیب انتقال سرورهای تلگرام
تلگرام
تلگرام

جوابیه پاول دورف به شایعه عجیب انتقال سرورهای تلگرام

پاول دوروف مدیر تلگرام در کانال خودش درمورد شایعه انتقال سرورهای تلگرام به داخل ایران متنی را نوشته که در آن اشاره شده؛ جوابیه پاول دورف به شایعه عجیب انتقال سرورهای تلگرام به داخل کشورهایی مثل ایران با سابقه سانسور اینترنت و زیرپا گذاشتن حریم خصوصی، پوچ و بی اساس است و اصلا ارزش بحث کردن را ندارد. هر چند، فهمیدن اینکه در وهله اول، چرا چنین شایعاتی شکل می‌گیرد، جالب است. من دو دلیل به ذهنم می‌رسد که در این بخش از اخبار فناوری اطلاعات آن را بررسی می کنیم.

تلگرام
تلگرام

موضوع اول:

کشورهایی مانند چین یا روسیه معمولا سعی می‌کنند با تصویب قوانین، شرکت‌های اینترنتی را مجبور کنند که اطلاعات محرمانه را در منطقه نفوذشان، ذخیره کنند. گاهی مقامات در آن کشورها ادعاهایی می‌کنند که تکذیب می‌شوند برای مثال (اپل موافقت کرد اطلاعات شخصی کاربران خود را در کشور ما میزبانی کند) کاملا واضح است که تلگرام باتوجه به خط مشی و سیاست حفظ حریم خصوصی، نمی‌تواند چنین خواسته‌هایی را انجام دهد.

ما نمی‌توانیم حریم خصوصی کاربران خود را در معرض خطر قرار دهیم، حتی اگر رد چنین خواسته‌ای بدان معنا باشد که در برخی کشورها فیلتر شویم. ما ترجیح می‌دهیم یک بازار بزرگ را از دست بدهیم (همانطور که چین را از دست دادیم) تا اینکه حتی درمورد یک بایت از اطلاعات خصوصی کاربرانمان مصالحه‌ای انجام دهیم.

موضوع دوم:

۲) دوم، برخی از سیاستمداران و روزنامه‌نگارانی که بحث “سرور” های یک شرکت در یک کشور را مطرح می‌کنند درباره اصطلاحات و آنچه “سرور” می‌نامند دچار سردرگمی شده‌اند.

تلگرام
تلگرام

در کنار سرورهای شرکت اصلی که اطلاعات خصوصی را در جایی امن نگهداری می‌کنند، شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنتی وجود دارند که اطلاعات رمزگذاری شده را به کاربران تحویل می‌دهند و سی‌دی‌ان‌‌هایی که این امکان و اطمینان را به کاربران می‌دهند که اطلاعاتی که قابل مشاهده و در دسترس عموم هستند، با هربار درخواست دور دنیا را دور نمی‌زنند تا به دست کاربران برسند. سرورهای تلگرام اطلاعات کاربران را ذخیره می‌کنند، چنین شرکت‌هایی انتقال اطلاعات بین سرورهای تلگرام و کاربران را فراهم می‌کنند.

درباره CDNها

به نظر می‌رسد سیاستمداران/روزنامه‌نگاران گاهی به چنین شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت و یا سی‌دی‌ان‌ هایی که اطلاعات رمزگذاری شده تلگرام را توزیع می‌کنند، اصطلاح “تلگرام” و یا “سرورهای تلگرام” را به کار می‌برند و باعث ایجاد سردرگمی عموم می‌شوند. دنیایی از تفاوت میان این دو وجود دارد: سرورهای تلگرام که اطلاعات محرمانه را ذخیره‌سازی می‌کنند به کشورهایی با اینترنت محدود و فیلترشده “منتقل” نمی‌شوند، درحالی‌که ارائه دهندگان سرویس اینترنت و سی‌دی‌ان‌‌ها در سراسر جهان فعالیت می‌کنند و هیچ‌گونه دسترسی به اطلاعات محرمانه تلگرام ندارند (و سایر اپلیکیشن‌های امن).

تلگرام
تلگرام

همه اپلیکیشن‌های محبوب و پرطرفدار باید با آی‌اس‌پی‌ها و سی‌دی‌ان‌ها کار کنند تا اطمینان حاصل کنند که کاربران می‌توانند به شکلی سریع و قابل اطمینان از سرویس‌هایشان استفاده کنند. تفاوت ما با سایرین این است که در مورد چگونگی رمزگذاری و ذخیره داده‌ها ۱۰۰درصد شفاف هستیم. به همین دلیل است که در آینده نزدیک دقیقاً توضیح خواهم داد که تلگرام چگونه می‌خواهد با ارائه دهندگان اینترنت و شبکه‌های تحویل محتوای شخص ثالث همکاری کند تا سرعت و امنیت خود را برای کاربرانش در همه نقاط جهان تضمین کند.»

حفظ حریم خصوصی کاربران

با این حال در حالی که ما در مورد راه‌های بهبود ارتباط و سرعت کاربرانمان در سطح جهانی تحقیق می‌کنیم، یک نکته وجود دارد که هرگز انجام نمی‌دهیم: ما هرگز مکان سرورهای خود را تغییر نخواهیم داد و یا به دلیل محدودیت قوانین و تهدید مقامات محلی، سیاست حفظ حریم خصوصی کاربران را تغییر نمی‌دهیم.

تنها مرجعی که تلگرام نسبت به آن وفادار است کاربرانش هستن و تنها کاربران ما می‌توانند هر درخواستی دارند را دارند به ما امر کنند.

مطلب پیشنهادی

زمان فعال بودن ریجستر تلفن های همراه ثبت شده

زمان فعال بودن ریجستر تلفن های همراه ثبت شده

با پیشرفت مداوم تلفن های همراه این وسایل هوشمن از امکانات بسیار زیادی برخوردار می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *