دوشنبه , مهر ۳۰ ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / تکنولوژی های جدید / چند محصول کاربردی، در زمره صنایع پوششی
چند محصول کاربردی، در زمره صنایع پوششی
چند محصول کاربردی، در زمره صنایع پوششی

چند محصول کاربردی، در زمره صنایع پوششی

تغییرات شگرفی در عرصه ساختمانی رخ داده است که به بهبود شرایط بهتر برای زندگی ما انسان ها بدل گردیده است. شرایطی که آرامش را به همراه می آورد و احساس امنیت بیشتر را برای ساکنان ساختمان بوجود می آورد. امروزه همچون گذشته جامعه از سازندگان و صنعت تنها خواستار تولید یک مسکن ساده نیستند که از مصالح ابتدایی تشکیل شده باشد!

چند محصول کاربردی، در زمره صنایع پوششی
چند محصول کاربردی، در زمره صنایع پوششی

آنها ساختمان هایی می خواهند که در برابر حوادث طبیعی و غیر طبیعی مصون باشد و بتواند از آنها محافظت کند، در این بین پیشرفت صنعت و تغییرات مثبت تکنولوژی نیز برای رفع این خواسته به حق و تغییرات بر روی این صنعت، بسیار تاثیرگذار بوده است. در ادامه چند محصول کاربردی، در زمره صنایع پوششی را که تا حدود زیادی صنعت ساختمانی را تغییر داده اند، با هم مورد بررسی قرار می دهیم.

اولین محصولی که باعث تغییر در سازه های ساختمانی شده ضد حریق است. در گذشته پیمانکاران ابتدا به لزوم استفاده از آن پی نبرده بودند، با افزایش جمعیت و بزرگ شدن سازه ها، کنترل و محار حریق بسیار مشکل شد و در بسیاری از موارد با ضررهای مالی و جانی بسیار سنگینی همراه بود که از آن دست می توان به حادثه ساختمان پلاسکو اشاره کرد.

حادثه ساختمان پلاسکو
حادثه ساختمان پلاسکو

این محصول با استفاده از تکنولوژی های جدید در فرآیند خود واکنشی در برابر حریق انجام می دهد که در اثر آن مقدار زیادی از فرآیند سوختن را کاهش می دهد و سرعت پخش حریق را کم می کند. ضد حریق ها از موادی تشکیل شده اند که تا برخی اوقات تا چهار ساعت در برابر حریق هم مقاوم هستند.

استفاده از این محصول در سازه های عمومی و ساختمان های مسکونی به یک استاندار و لزوم بدل گردیده است و باید از آن ها در جاهای مشخص شده ساختمان و دیگر موارد ایمنی و فنی استفاده کرد.

ضد حریق
ضد حریق

محصول دیگری که در طی زمان تغییرات زیادی کرده است، کفپوش های ساختمانی است، این کفپوش ها که جلوه داخلی ساختمان را نشان می دهند در گذشته از جنس سنگ و چوب بوده اند و هزینه بسیار سنگینی را برای استفاده کنندگان بوجود می آوردند.

در حال حاضر کفپوش پلی یورتان و اپوکسی در بازار کفپوش ها سهم بسیار بزرگی را در دست دارند و بسیاری از سازندگان از این کفپوش ها استفاده می کنند. کفپوش اپوکسی در برابر فرسایش بسیار مقاوم بوده و در برابر مایعات قلیایی و اسیدها نیز تغییر ماهیت نمی دهد؛ به گونه ای که در بسیاری از کارخانجات و فضاهای آزمایشگاهی از این کفپوش ها استفاده می شود. بعلاوه این کفپوش ها هزینه نصب بسیار کمی دارند و در زمان بسیار کوتاهی مسافت زیادی را می توان با آنها پوشش داد.

کفپوش پلی اوره نیز دیگر نوع کفپوش های ساختمانی است که بیشتر به سبب مقاومت بالای شان در برابر نفوذ آب مشهور هستند.

کفپوش پلی یورتان
کفپوش پلی یورتان

از طرف دیگر این کفپوش ها برای ساختمان های مسکونی بیشترین تنوع و رنگ را دارا می باشند و برای بسیاری از فضاها با دکورهای متفاوت بسیار مناسب هستند. این کفپوش ها این امکان را به شما می دهند تا از طرح های دلخواه خود بهره مند شوید و اخیرا نوع ۳ بعدی این کفپوش ها وارد صنعت ساختمانی شده که با استقبال بسیار خوبی رو به رو شده است. گفتنی است این کفپوش ها از مواد مختلفی ساخته شده اند که انعطاف پذیری بالایی دارند.

کفپوش پلی یورتان
کفپوش پلی یورتان

باید گفت پیشرفت این مصالح در مرحله اول برای ایمنی است اما در گام های بعدی باید به سمت بهینه سازی منابع و انرژی قدم برداشت.

منبع: http://www.astpi.ir

 

 

مطلب پیشنهادی

معرفی اپلیکیشن جدید برای ویرایش تصاویر

معرفی اپلیکیشن جدید برای ویرایش تصاویر

تا کنون اپلیکیشن های مختلفی از باب بهسازی تصاویر در گوگل پلی و اپ استور …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *