دوشنبه , مهر ۳۰ ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / فناوری های پزشکی / دستگاه لیزر مو
دستگاه لیزر مو
دستگاه لیزر مو

دستگاه لیزر مو

امروزه برای از بین بردن مو های زائد استفاده از روش لیزر کردن رواج زیادی پیدا کرده است. ریزش مو های زائد، کاهش تعداد مو های زائد، کاهش سرعت رشد و نازک شدن آن ها از مزایایی استفاده از این روش می باشند. در این راستا نوع دستگاه لیزر مو که پزشک برای انجام این کار استفاده می کند، مهم است و به طور کلی به شرایط فرد، رنگ پوست او و صلاحدید پزشک بستگی دارد. در ادامه به بررسی این دستگاه ها که از جدیدترین و پرکاربردترین فناوری های پزشکی می باشند، خواهیم پرداخت.

لیزر موهای زائد
لیزر موهای زائد

نوع دستگاهی که برای حذف مو های زائد به کار برده می شود به دو نوع دستگاه های لیزری و دستگاه های غیر لیزری تقسیم می شود. نوع دوم در واقع سیستم های نوری با IPL و E-Light می باشد که برای قسمت های بزرگ بدن در جهان مورد استفاده قرار می گیرد و کارآیی مناسبی نیز دارد. نوع دوم که از مکانیسم لیزری بهره می گیرد ، خود اقسام متفاوتی دارد که در زیر به برخی اشاره می شود.

  • مدل الکساندرایت که برای رنگ پوست های مختلف از طول موج های مختلف استفاده می کند.
  • دستگاه دیود که سال استفاده از آن به سال ۱۹۹۵ برمی گردد.
  • دستگاه Nd-Yag در سال ۲۰۰۳ با طول موج ۱۰۶۴ آغاز به کار کرد.
دستگاه لیزر الکساندرایت
دستگاه لیزر الکساندرایت

از آنجایی که دستگاه Nd-Yag نقطه ای کار می کند ، برای بخش های کوچک مانند پشت لب و برای افرادی که رنگ پوستی غیر از سفید دارند ، مناسب است. مدل الکساندرایت مورد استفاده افراد با پوست های خیلی سفید اما در عین حال دارای مو های خیلی تیره هستند ، می باشد. از این مدل برای قسمت های وسیع ( نقطه ای کار می کند و آزار دهنده است ) و یا افرادی که پوست تیره حتی به میزان کم دارند (زیرا ممکن است پوست بسوزد ) نباید استفاده نمود.

دستگاه لیزر مو
دستگاه لیزر مو

افرادی که پوستی سبزه دارند مانند افراد از نژاد ایرانی ، مو هایشان تیره ، روشن و یا کرکی است و برای حذف موی زائد در بخش وسیع نیاز به لیزر دارند ، بهتر است از دستگاه های نورانی که در بالا به دو مدل آن اشاره شد ، بهره بگیرند. پس بهتر است انتخاب نوع دستگاه را به پزشک خود محول نمایید و به وی اعتماد کنید زیرا او با توجه به جنس مو و رنگ پوست بهترین گزینه را برای شما انتخاب می نماید تا کمترین عارضه را داشته باشد و پوستتان نسوزد. مورد دیگری که می توان به آن اشاره نمود ، ذکر این نکته است که مو های سفید به وسیله هیچ کدام از دستگاه ها چه لیزری و چه غیر لیزری از بین نخواهند رفت.

مطلب پیشنهادی

گجت سلامتی

گجت سلامتی

امروزه مردم بیشتر به کاربرد گجت های پوشیدنی اهمیت می دهند تا تنها از آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *