سه شنبه , آبان ۱ ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / ترفندهای اینترنت و کامپیوتر / نحوه ی متوقف کردن ردیاب گوگل
نحوه ی متوقف کردن ردیاب گوگل

نحوه ی متوقف کردن ردیاب گوگل

گوگل داده ها زاید را در مورد شما می‌داند؛ این حقیقت، قابل کتمان نیست! مدل درآمدزایی غول فناوری سیلیکون‌ولی، بسیار بر اساس تبلیغات و جمع‌آوری اطلاعات است. این مفروضات و مجهولات از طریق تمام کنش‌های شما در استعمال از محصولات گوگل تدوین می‌شود؛ مثل هماهنگ سوال کردن، استفاده از گوگل‌مپ و… . در ادامه در مطلب ترفندهای اینترنت و کامپیوتر در مورد نحوه ی متوقف کردن ردیاب گوگل بیشتر صحبت خواهیم کرد.

نحوه ی متوقف کردن ردیاب گوگل

گوگل، جمع‌آوری داده ها از کاربران را جار نمی‌زند؛ اما در عین حال، این مضمون را مخفی هم نمی‌کند. شما این حق را دارید که بدانید، گوگل در مورد شما چه چیزهایی را می‌داند و بندگی داده ها خود را در دست بگیرید. در دنباله به این تم می‌پردازیم.گوگل گوگل تمام جستجوهای شما را تهیه می‌کنداحتمالا این مایه خیلی تعجب‌آور نباشد؛ شما باید بدانید که گوگل تاریخچه‌ی جستجوی شما را به طور کامل تهیه می‌کند.

ابتدا به صفحه‌ی كوشش جستجو من (My Activity Page) در گوگل بروید. سپس از قسمت سمت چپ بر روی گزینه‌ی Delete Activity by کلیک کنید. سپس در صفحه‌ی بازشده، از منوی کشویی موجود، گزینه‌ی Search را آزادی کنید بر روی Delete کلیک نمایید.

برای غیرفعال کردن جستجو گوگل، می‌توانید به صفحه‌ی کنترل جد (Activity Controls Page) مراجعه کنید. سپس تیک قسمت Web & App را بردارید. با این کار جستجو شما از طریق تاریخچه‌ی کروم و هر برنامه‌ای که از گوگل مصرف می‌کند متوقف می‌شود.

گوگل تمام جستجوهای صوتی را تهیه می‌کند

هر جستجوی صوتی که از طریق آسیستان صوتی گوگل به كاربستن دهید اندوخته می‌شود تا در بهبود نتایج جستجوی شما به کار بیاید. کاربران معمولا نمی‌دانند که این جستجوها توشه می‌شوند. پس انداز این جستجوها به این معناست که کاربران می‌توانند مجددا به تمام آن‌چه گفته‌اند گوش کنند! شما می‌توانید از طریق قسمت Voice & Audio در پنل My activity به این فایل‌های صوتی  دست یابید.اگر می‌خواهید جستجوهای صوتی شما اندوخته نشود به صفحه‌ی کنترل فعالیت گوگل (Activity Controls Page) رجعت کنید و تیک قسمت Voice & Audio را بردارید.

نحوه ی متوقف کردن ردیاب گوگل

علاوه بر جستجوهای متنی و صوتی، گوگل، مکان شما را نیز كاوش و ذخیره می‌کند. شما می‌توانید به بازگشت به پنل Timeline Page تمام مکان‌های حضور خود را بینایی دیدار کنید. صحت این دانسته ها به معاشر داشتن موبایل و فعال بودن اکانت گوگل رابطه دارد.

برای ساكن کردن تفحص و ذخیره مکان شما پس از ورود به پنل کنترل كوشش جستجو گوگل (Activity Controls Page)  تیک گزینه‌ی Location History را بردارید. نیز با ورود به پنل Timeline Page می‌تواند با تفویض اجازه تصرف آیکون سطل آخال در قسمت بنیان سمت راست، تاریخچه‌ی مکان‌های خود را حذف کنید.

اطلاعات تبلیغاتی خود را کنترل کنید

شاید جذاب‌ترین قسمت همین قسمت باشد! شما می‌توانید با ورود به پنل Ad Settings معلومات جالبی را در مورد خودتان بفهمید! در این پنل، گوگل پروفایلی را برای شما تهیه کرده است! در این پروفایل می‌توانید اطلاعاتی مثل جنسیت خود، سن غیردقیق و دقیق و ماه تولد خود را نظر کنید! اما جذاب‌ترین قسمت این است که شما می‌توانید موضوعات مورد هوس خود را نیز ببینید؛ مالوف کتاب و ادبیات، زیبایی،‌ ورزش و… . این معلومات بر اساس سرچ‌‌های شما در گوگل،‌ یوتیوب و… به دست آمده است.

شما می‌توانید شبکه‌سازی تبلیغاتی گوگل برای خود را فعال یا غیرفعال کنید. در صورت ساكن کردن این قسمت، واضح است که پیگیری شما توسط گوگل سخت می‌شود. اما در عوض، با کاهش شناخت شما توسط گوگل، تبعات جستجوی شما نیز نامربوط‌تر به ویژگی‌های شخصی شما خواهد بود.

نحوه ی متوقف کردن ردیاب گوگل

اکانت گوگل خود را حذف کنید

با ورود به داشبور گوگل (Google’s Dashboard) می‌توانید تمام دانسته ها بی ربط به خود اخت دستگاه‌های متصل به اکانت گوگل، سرویس‌های مورد مصرف و… را نگاه کنید. شما می‌توانید از این مفروضات و مجهولات یک کپی هم تهیه کنید! در فرجام می‌توانید برای حذف تمامی داده ها توشه شده از شما اکانت گوگل خود را حذف کنید.

مطلب پیشنهادی

ترفندهای استفاده از سیستم عامل اندروید

ترفندهای استفاده از سیستم عامل اندروید

با پیشرفت تکنولوژی و فناوری های روز دنیا نیاز های بشر فوق العاده کمتر شده …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *