سه شنبه , آبان ۱ ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / اخبار فناوری اطلاعات / توسعه سیستم کدگذاری هوش مصنوعی گوگل
سیستم کدگذاری هوش مصنوعی گوگل
گوگل

توسعه سیستم کدگذاری هوش مصنوعی گوگل

توسعه سیستم کدگذاری هوش مصنوعی گوگل برنامه ای است که تیم Goolge Brain، آن را در دستور کار خود قرار داده بود. از مجموع سه سیستم مجزای هوش مصنوعی که برای این کار توسعه داده شده بود، دو سیستم توانستند برای کدگذاری را الگوریتمی را توسعه دهند که به تبادل پیام با یکدیگر بپردازند. در ادامه با این بخش از اخبار فناوری اطلاعات همراه ما باشید.

سیستم کدگذاری هوش مصنوعی گوگل
سیستم کدگذاری هوش مصنوعی گوگل

گوگل برین که یکی از تیم های تحقیقاتی گوگل در حوزه هوش مصنوعی است، ساختار کاملا مستقلی از تیم دیپ مایند مستقر در انگلستان دارد. نام سه هوش مصنوعی ذکر شده آلیس، ایو و باب بوده است که هر کدام دارای شبکه های عصبی هستند که دارای هدف مستقلی می باشند.

آلیس می بایست یک پیام امن را برای باب ارسال کند و باب نیز باید این پیام را دریافت کرده و اقدام به کدگشایی آن کند. همچنین ایو نیز باید با استراق سمع ارتباط میان باب و آلیس، پیام‌های ارسال شده را دریافت و آنها را کدگشایی کند. هیچ کدام از این سیستم‌های هوش مصنوعی در ارتباط با اینکه چگونه می بایست اقدام به رمزگذاری یک پیام کنند، آموزش ندیده‌اند. حتی تکنیک‌های رمزنگاری نیز به آن‌ها آموزش داده نشده و هر سه سیستم هوش مصنوعی توسعه یافته، تنها تابع Loss function را در اختیار خود دارند.

سیستم کدگذاری هوش مصنوعی گوگل
سیستم کدگذاری هوش مصنوعی گوگل

هر کدام از سیستم های هوش مصنوعی آلیس، ایو و باب از ساختار مشابهی برای معماری شبکه های عصبی خود بهره می برند، درحالی که هیچ کدام از این شبکه‌های عصبی ارتباطی بایکدیگر ندارند و بشکل مستقل از هم فعالیت می‌کنند. البته لازم بذکر است که اشتراک یک کلید فقط در ارتباط دو سیستم عصبی موسوم به باب و آلیس می باشد. نتایجی که از این آزمایش ها روی این سه سیستم هوش مصنوعی بدست آمده، متفاوت بوده است. برطبق اطلاعاتی که ارائه شده، گاها باب توانایی بازسازی پیام آلیس را نداشته است. البته در اکثر موارد، آلیس و باب موفق شدند با درصد خطای خیلی پایین ارتباط موفقی را برقرار کرده و با یکدیگر به تبادل پیام بپردازند.

سیستم کدگذاری هوش مصنوعی گوگل
سیستم کدگذاری هوش مصنوعی گوگل

محققان Goolge Brain اعلام کردند که مراحل بعدی از این آزمایش ها، اعمال کدگذاری و ارتباط امن با بهره بردن از سایر انواع داده‌ها است. همچنین در مراحل بعد استاده از رمزنگاری غیرمتقارن در دستور کار این تیم قرار دارد تا توانایی شبکه‌های عصبی در این حوزه نیز مورد ارزیابی واقع گردد.

مطلب پیشنهادی

زمان فعال بودن ریجستر تلفن های همراه ثبت شده

زمان فعال بودن ریجستر تلفن های همراه ثبت شده

با پیشرفت مداوم تلفن های همراه این وسایل هوشمن از امکانات بسیار زیادی برخوردار می …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *