دوشنبه , مهر ۳۰ ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / فناوری های پزشکی / پیدایش مخمر نان در انتی بیوتیک ها
پیدایش مخمر نان در انتی بیوتیک ها
پیدایش مخمر نان در انتی بیوتیک ها

پیدایش مخمر نان در انتی بیوتیک ها

یکی از فناوری هایی که در چند دهه ی گذشته پیشرفت بسزایی کرده است فناوری های پزشکی می باشد. این اتفاق موجب شده است که بسیاری از خدمات پزشکی به بیماران از پیش آسان تر شود و پزشک بتواند با دقت بیشتر فرآیند درمان را اجرا کند و همین مورد سبب شده است که خطاهای پزشکی فوق العاده کمتر شود. در ادامه به چگونگی پیدایش مخمر نان در انتی بیوتیک ها خواهیم پرداخت.

استفاده از مخمر نان در آنتی بیوتیک ها

جالب ترین مطلبی که چندی پیش انتشار پیدا کرد این بود که  از مخمر نان می توان برای صنعت پزشکی استفاده نمود. کارشناسان دانشگاه امپریال لندن نسخه ای از مخمر را برای ساخت  آنتی بیوتیک معمول که از عفونت های مختلف جلوگیری می کند رونمایی کردند. این مخمر مانند دیگر آنتی بیوتیک ها، با استفاده از پپتیدهای ﻏﻴﺮﺭﻳﺒﻮﺯﻭﻣا که به طور معمول به واسطه ی میکروب ها متولد میشوند، به وجود آمد.

در ادامه در مورد این اختراع خارق العاده می توان گفت که ساخت این مخمر در حالی شکل می گیرد که تعداد زیادی از میکروب ها ظاهرا در حال پایدار شدن نسبت به آنتی بیوتیک های موجود می باشند. این موضوع موجب شد که متخصصان روش های جدیدی را برای جلوگیری از آنها با آنان پیگیری کنند. البته مخمر جدید در مراحل اولیه به سر می برد، اما کارشناسان آن را نویدبخش ساخت داروهای بسیار پیشرفته تر می دانند.محققان کالج امپریال لندن همچنین براین اعتقاد هستند که این مخمر توانایی این را دارد سبب ابداع طیف جدیدی از آنتی بیوتیک های پیشرفته ی جدید تر شود.

استفاده از مخمر نان در آنتی بیوتیک ها
استفاده از مخمر نان در آنتی بیوتیک ها

 

همچنین می توانیم به این مطلب اشاره کرده که آنها توانستند نشان دهند که این مخمر مولد پنی سیلین، خصوصیات بسیار مناسبی برضد باکتری استرپتوکوک دارا می باشد.از آنجا که مقاومت میکروب ها نسبت به آنتی بیوتیک ها یکی از بزرگترین تهدیدها برای انسان ها به حساب می آید، سازمان جهانی بهداشت ابتدای سال جاری میلادی هشداری در مورد این مطلب منتشر کرد.این نیز بیان می شود که لازم است بدون معطلی داروهای جدیدی برای مبارزه با ۱۲ خانواده باکتری پیشرفته، ابداع گردد.

اثرات آنتی بیوتیک بر انسان

همانطور که در مورد تازه های آنتی بیوتیک گفتیم بهتر است درمورد تاثیرات آن هم برایتان بگوییم آنتی بیوتیک ها از جمله داروهایی می باشند که در پزشکی جدید بیشترین تجویز را دارا هستند. اثرات آنتی بیوتیک ها در درمان بیماری های عفونی کاربرد فوق العاده بیشتری را یافته است .آنتی بیوتیک ها با از بین بردن و صدمه رساندن به باکتری ها بیماری ها را آنتی بیوتیک درمان می کنند .

بهتر است که در این مورد بدانید که امروزه ۱۰۰ نوع آنتی بیوتیک وجود دارد که برای درمان بیماری های ضعیف تا عفونت های خیلی شدید کاربردی درمانی دارد. ولی مسئله که جای نگرانی دارد این است که تاثیری که آنتی بیوتیک ها بر مغز می گذارند برای مغز اصلا مناسب نیست.

اثرات آنتی بیوتیک بر انسان
اثرات آنتی بیوتیک بر انسان

در ادامه ی مطلب انتی بیوتیک ها می توان به این مسئله اشاره کرد که بر اساس تحقیقات جدید مصرف آنتی بیوتیک قوی در مقابله با باکتری های روده به موجب ارتباط بین فعالیت سلول های خونی منحصر به فرد مغزی، سیستم ایمنی و روده بر عملکرد مغز نیز بسیار موثر است. آنتی بیوتیک های تجویز شده برای از بین بردن باکتری های روده فوق العاده مقاوم بوده و از رشد سلول های جدید در هیپوکامپ جلوگیری می کند.

مطلب پیشنهادی

گجت سلامتی

گجت سلامتی

امروزه مردم بیشتر به کاربرد گجت های پوشیدنی اهمیت می دهند تا تنها از آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *