دوشنبه , مهر ۳۰ ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / فناوری در گردشگری / هواپیما های آینده
نسل آینده صندلی های ایرباس
نسل آینده صندلی های ایرباس

هواپیما های آینده

یکی از مسائلی که طراحان هواپیما در نظر دارند برای آینده در هواپیماها اعمال کنند، پنجره هایی است که مسافران به کمک آن بتوانند دید پانوراما داشته باشند و دیگر مجبور نباشند از پنجره های کوچک هواپیماها با دید محدود مناظر اطراف خود را نگاه کنند. همچنین در هواپیماهای آینده تلویزیون های کوچکی روبه روی هر مسافر قرار خواهد گرفت که مسافران می توانند در آنها فیلم تماشا کنند، بازی های ویدئویی انجام دهند و به کمک آنها نوشیدنی سفارش دهند. طراحان هواپیما نوید این را داده اند که در آینده هر یک از افراد دستگاه های کوچکی را به همراه خواهند داشت که آنها را به تمامی اطلاعات مورد نظرشان متصل می کند. اینکه چقدر زمان لازم است تا تمامی این پیش بینی ها محقق شود،هیچکس نمی داند. در زیر به چند نمونه از امکانات و طرح های دیگری که توسط برخی شرکت های مربوط برای هواپیماهای آینده پیش بینی شده است اشاره خواهد شد.

بازی های هولوگرافیک/ شرکت ایرباس

بازی های هولوگرافیک شرکت ایرباس
بازی های هولوگرافیک شرکت ایرباس

یکی از مواردی که در طراحی های هواپیماهای آینده مد نظر است و بسیار هم مهم به نظر می رسد. ایجاد سرگرمی در حین پرواز است. شرکت ایرباس برای رفع این مساله شکل گیری «منطقه تعامل» جایی که مسافران می توانند در آن بازی های مجازی انجام دهند را ارائه کرده است.

صندلی های خود تمیز شونده/شرکت ایرباس

نسل آینده صندلی های ایرباس
نسل آینده صندلی های ایرباس

شرکت ایرباس اعلام کرده است صندلی های هواپیماهای اینده از گیاه نیلوفر آبی الهام گرفته شده که آب به همراه آلودگی از روی آنها لیز می خورد. اما این شرکت از چگونگی کارکرد دقیق این صندلی های تمیز شونده اطلاعاتی نداده است.

پله های هوایی/ شرکت فکتوری دیزاین

طرح نوآورانه صندلی های پله ای از شرکت انگلیسی فکتوری دیزاین ارائه شده است. این طرح به این صورت است که صندلی ها به شکل غلاف هایی روی یکدیگر به صورت دوطبقه سوار هستند. این طرح هم باعث افزایش تعداد صندلی ها می شود و هم مسافران بر فضای شخصی خود بدون ایجاد مزاحمت برای مسافران دیگر کنترل خواهند داشت.

شارژ تلفن همراه

این نو آوری جالب نیاز به پریز برق در هواپیما را بر طرف می کند. این نوآوری به وسیله سایه بان های پنجره هواپیما که پنل های خورشیدی و درگاه یواس بی مجهز شده اند صورت می گیرد.

انتقال بار های سبک به صورت خودکار به داخل هواپیما/ شرکت ایرباس

این طرح از دیگر طرح های شرکت ایرباس برای هواپیماهای آینده است. با اجرایی شدن این طرح کیف یا چمدان خود را داخل یک صندوق قرار می دهید و این این صندوق به صورت خودکار به محفظه بالای سرتان منتقل می شود. این طرح سرعت سوار شدن مسافران به هواپیما را افزایش می دهد و بار ها و وسایل مسافران را هر چه بیشتر در کنترلشان قرار می دهد.

پنجره های هوشمند/شرکت ایرباس

پروژه ی پنجره های هوشمند، پروژه دیگری است که شرکت ایرباس دنبال می کند. مثلا شما در حال پرواز بر روی برج ایفل هستید. فقط کافی است جایی را لمس کنید تا برج ایفل و اطلاعات مختصری از آن بر روی پنجره شما ظاهر شود.

به نظر می رسد طراحان هواپیما تلاش مب کنند در طراحی های خود برای هواپیماهای آیندهبیشترین سطح رفاهی ممکن را برای مسافران به وجود آورند.

مطلب پیشنهادی

فناوری جعبه سیاه هواپیما

فناوری جعبه سیاه هواپیما

یکی از جالب ترین موارد در فناوری هواپیما، جعبه سیاه آن می باشد. همه ما …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *