جمعه , آبان ۲۵ ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / فناوری در کسب و کار / دیجیتال مارکتینگ، همان جسم در لباس اینترنت!

دیجیتال مارکتینگ، همان جسم در لباس اینترنت!

دیجیتال مارکتینگ، همان جسم در لباس اینترنت!
دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

بعد از انقلاب صنعتی بود که رفته رفته میزان عرضه و تقاضا دچار تغییری شدید شد، به نحوی که تا قبل از آن، میزان عرضه کمتر از تقاضا بود ولی بعد از انقلاب صنعتی، این تولیدکنندگان بودند که به دنبال تقاضا برای کالاهایشان می گشتند!

همین جا بود که آرام آرام علمی به نام بازاریابی به وجود آمد و تولید کنندگان با بهره برداری از این علم سعی می کردند که مشتریان بیشتر و راضی تری را از میان مردم داشته باشند.

رفته رفته و بنا به تغییراتی که در زندگی مردم به وجود آمد، مفاهیم بازاریابی، سخت تر و پیچیده تر شد، تا جایی که واژه هایی مانند برندینگ، CRM، تبلیغات، ۴P، و بسیاری مفاهیم دیگر به وجود آمد و شرکت ها بر آن شدند که در تمامی جهات علم بازاریابی سرآمد باشند و رقابت در این زمینه هم زیاد شد!

دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

گسترش اینترنت

در قرن ۲۱ که به آن قرن ارتباطات می‌گویند، رسانه‌های بسیار بیشتر و با مخاطبانی هدفمندتر خلق شدند که یکی از فراگیرترین آن‌ها در یک دهه اخیر قطعا اینترنت می‌باشد.

صدها میلیون کاربر در شبکه‌های اجتماعی فعالیت می‌کنند و وب سایت های پربازدیدی هم هستند که روزانه میلیون‌ها مخاطب دارند.

فرصتی برای دیده شدن

بازاریابی آنلاین (بازاریابی که از رسانه ها و ابزارهای اینترنتی در آن استفاده شود) یکی از راه‌هایی‌ست تا برندها بتوانند در این ترافیک از مخاطبان، فرصتی را برای توسعه کسب و کار خود فراهم کنند.

دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

آژانس بازاریابی آویژه در این مورد می‌گوید:

هر سیستم بازاریابی نیاز به یک برنامه استراتژیک برای رسیدن به یک نتیجه مطلوب دارد. بازاریابی در فضای مجازی نیز از این مسئله مستثنا نیست. طراحی و مدیریت برنامه بازاریابی آنلاین نه تنها لازمه رسیدن به یک بازخورد مطلوب است بلکه در هزینه ها و زمان نیز صرفه جویی قابل توجهی می‌کند.

اصولا بازاریابی آنلاین از ۴ ابزار معروف استفاده می کند:

خدمات سئو: رساندن و ماندن در نتایج جست و جوی یک سری کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کارتان که با این کار، مخاطبانی ارگانیک برای کسب و کارتان پیدا می کنید.

دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

تبلیغات کلیکی گوگل: بودجه ای را تعیین می کنید و به ازای هر کلیک مبلغی از این بودجه کسر می شود.اما کلیک از کجا؟

زمانی که مخاطب تان یک کلمه یا عبارت را در گوگل جست و جو کند وب سایت شما را در نتایج اولیه می بیند و اگر بر روی وب سایت شما کلیک کند، مبلغی را گوگل از حساب شما کم می کند.کلمات کلیدی، زمان نمایش، ناحیه جغرافیایی برای نمایش و بسیاری عوامل دیگر را می توانید در تنظیمات اعمال کنید.

تبلیغات بنری: درج بنر در وب سایت های پربازدید و ترجیحا مرتبط که از دو راه می توانید هزینه آن را پرداخت کنید، به صورت ماهانه، فصلی یا سالانه و یا به صورت پرداخت مبلغی به ازای هر کلیک (PPC).

ایمیل مارکتینگ: راه اندازی کمپین های ایمیلی که در آن با هدف های مختلفی (مانند اطلاع رسانی، تشکر از مشتری، معرفی محصول و…) ایمیل هایی را به چند دسته مخاطب مختلف (مشتریان، مخاطبان وب سایت، مشتریان بالقوه و…) ارسال می کنید.

مدیریت شبکه های اجتماعی: حضور در شبکه های مختلف اجتماعی و با رویکردی دوستانه و نزدیک با مخاطبان و مشتریان برای جذب بیشتر رضایت مشتریان فعلی و نیز جلب نظر مشتریان بالقوه.

بازاریابی محتوایی: این نوع از بازاریابی مخصوص بازاریابی آنلاین نیست ولی عمده بحث آن در بازاریابی آنلاین صورت می گیرد.

به این صورت که هرگونه تلاش برای تولید و نشر محتوایی باارزش و با کیفیت برای مشتری که بیشتر جنبه حل کردن مشکل کاربر را دارد در زمره بازاریابی محتوایی قرار می گیرد.

دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

بحث دیگری نیز به نام خدمات بازاریابی دیجیتال در این راستا قرار دارد که ابزارهای دیگری نیز به آن اضافه می شوند مانند:

  • SSD
  • تبلیغات SMS
  • تبلیغ تلوزیونی
  • بیلبورد الکترونیکی
  • و…

به طور کلی استفاده از هرگونه ابزار دیجیتال را برای پیشبرد اهداف بازاریابی، بازاریابی دیجیتال می‌گویند و چنان چه این ابزار، در بستر اینترنت دسترسی داشته باشند (مانند ایمیل، شبکه‌های اجتماعی و…) در زمره بازاریابی آنلاین قرار می‌گیرند.

دیجیتال مارکتینگ
دیجیتال مارکتینگ

مطلب پیشنهادی

فناوری کسب و کار

کسب کار امروزی پیشرو با فناوری روز دنیا

با گسترش روز افزون اطلاعات و فناوری تاثیر فوق العاده بر روی فناوری کسب و …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *