دوشنبه , مهر ۳۰ ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / اخبار فناوری اطلاعات / آشنایی با فناوری های کسب و کار
فناوری های کسب و کار

آشنایی با فناوری های کسب و کار

روزانه کسب و کارهای متعددی در حال بوجود آمدن هستند که هر یک از آنها در حوزه های مختلفی در حال فعالیت هستند اما مسئله مورد توجه که باعث پیشی گرفتن هر یک از آنها از دیگری می شود، استفاده این کسب و کارها از فناوری های به‌روز و جدیدتری است که هر روز روانه بازار می شوند؛ در مقاله امروز پارک علم و فناوری می توانید با چند مورد از فناوری های کسب و کار آشنا شوید؛ با اخبار فناوری اطلاعات امروز همراه باشید.

در هر دوره ی زمانی، یک یا دو تکنولوژی بسیار محبوب می شوند و توجه همه را به خودشان جلب می کنند. به عنوان مثال چندین سال پیش بحث موبایل و شبکه های اجتماعی و انفرادی بسیار داغ شده بود و همه در مورد آن صحبت می کردند. این روزها بحث تدریس ماشین و بلاک چِین بسیار همه گیر شده است. غر که نگاه کنید، متوجه می شوید که شرکت های رایزنی در حال ترویج گزارش های خود در این زمینه هستند و کنفرانس های زیادی در رابطه با این موضوع برگزار می شوند.

فناوری کسب و کار

به گزارش میانه روی و اسراف آنلاین به نقل از زومیت، همان طور که در جریان هستید، این روزها تلفن های هوشمند و شبکه های مدنی جمعی دنیا را تغییر داده اند و نقش هوش غیرواقعی و واقعی و معماری پایه داده های توزیع شده در آن ها مشهود است. هر حقوق بگیر برای اینکه ارتقا کند، باید تکنولوژی های جدید و تأثیر آن روی کسب و کار خود را درک کند. از آنجایی که ما نمی دانیم در آینده چه تکنولوژی همه گیر خواهد شد، نمی توانیم خودمان را از قبل آماده کنیم. اما اگر در مورد موضوعات محبوب و مورد توجه مفروضات و مجهولات داشته باشیم، می توانیم با توان بیشتری به پذیرایی آن ها برویم. شاید سرنوشت و آینده ی کسب و کار شما نیز به همین موضوع طرفدار باشد.

معماری جدید محاسبات

گوردون مور، بنیان گذار اینتل، در شماره ی نوزدهم مجله Electronics در سال ۱۹۶۵ مقاله ای چاپ کرد  و در آن به این موضوع اشاره کرد که تعداد ترانزیستورهای روی تراشه های سیلیکونی طی دو سال اخیر دو برابر شده است. روند افزودن تعداد ترانزیستورها که با قانون مور مشخص و ناپیدا شده بود، طی ۵۰ سال اخیر ادامه داشت و تبدیل به شورش دیجیتال شد. با این حال هم دوره سرعت این روند کمی کاهش پیدا کرده است و در آینده ی نزدیک کاملا متوقف خواهد شد.

ترانزیستورهای زیادی وجود دارند که شما می توانید آن ها را قبل از اینکه تأثیرات اتمی وارد بازی شوند و عملکرد تکنولوژی را غیرممکن کنند، روی تراشه های سیلیکونی نصب کنید. متخصصان برای تعیین زمان دقیق این اتفاق هنوز به توافق چغاله اند؛ اما این اتفاق مطمئنا در ۵ سال آینده به وقوع خواهد پیوست.

فناوری کسب و کار

علم مواد

آزمون و خطا یک روش سنتی برای بهبود مواد اولیه ی ساختن یک محصول است. شما در این روش مواد اولیه یا شیوه ی انجام کار را باهم ترکیب و سپس نتیجه را تحلیل می کنید. به عنوان مثال یک آهنگر قرون وسطایی متوجه شد شمشیرهایی که از آهن زنگ زده ساخته می شوند، بهتر از بقیه ی شمشیرها هستند.

نوپردازی و اقتباس در ژنوم مواد به این صورت بوده است که آن ها قدر داده ای از ویژگی های مواد اولیه مانند قدرت، چگالی و موارد دیگر را ذخیره و از مدل های کامپیوتری برای پیشگویی نمونه های ساخته شده كاربرد می کنند. این مفروضات و مجهولات به عنوان یک پروگرام ی دولتی نهان می شوند و نه تنها در اختیار شرکت های هزارمیلیون دلاری مانند بوئینگ بلکه در حریت هر شخصی که بخواهد از آن ها مصرف کند قرار می گیرد.

تکنولوژی کسب و کار

آمادگی بهتر از برابری است!

در چند دهه ی گذشته تأکید زیادی روی چابکی و یكسانی شده است. زمانی که تکنولوژی جدیدی مانند شبکه های مدنی جمعی یا هوش مصنوعی وارد بازار می شود، موسسه ها تازه از وجود آن ها باخبر می شوند و خودشان را با استراتژی آن ها تطبیق می دهند. درصورتی که اگر این کار را کمی سریع تر انجام دهند، می توانند در رقابت پیروز شوند. ما امروزه در حال وارد شدن به عصر جدید ابتكار هستیم. شما چگونه با معماری جدید محاسبات کار خواهید کرد؟ مهندسی سریع و ارزان ژنتیک چگونه بر صنعت شما تأثیر خواهد گذاشت؟ چگونه می خواهید از مواد اولیه ی جدیدتر و ارزان تر برای بهبود محصولات و کاهش قیمت ها كاربرد کنید؟ برای پاسخ دادن به این پرسش ها باید سعی کنید مشکلات جدید را شناخت کنید تا بتوانید از تکنولوژی های جدید برای برطرف کردن آن ها استعمال کنید.

مطلب پیشنهادی

نسل جدید گوشی های هوشمند

نسل جدید گوشی های هوشمند

روزانه تکنولوژی های جدیدی معرفی می شود، این بار کمپانی چینی ZTE یک گوشی باهوش …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *