دوشنبه , مهر ۳۰ ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / فناوری هواپیما / هواپیما فناوری بدون ثبات
هواپیما فناوری بدون ثبات
هواپیما فناوری بدون ثبات

هواپیما فناوری بدون ثبات

حتما تا به حال با هواپیما به شهر های مختلف سفر کرده اید و از امکانات هواپیما مختلف استفاده نموده اید هواپیما فناوری بدون ثبات است چر که هر روز با تکنولوژی های جدید رو به رو می شویم و به پیشتوانه ی این فناوری هواپیما پرواز ها ایمن تر و هوشمند تر خواهند شد و با اطمینان خاطر بیشتر ی به سفر خود در طول مسیر ادامه خواهید داد.

در ادامه مطلب به چند فناوری جدید اشاره خواهیم کرد و شمارا به چند تکنولوژی جدید آشنا می کنیم. متخصصان صنعت هوا و فضا براین اعتقاد هستند که که با توجه به بالا رفتن چندین برابری ترافیک هوایی و افزایش گازهای گلخانه ‌ای در سال ۲۰۵۰، ایجاد انقلابی گسترده در ساخت هواپیماها باید مد نظر قرار گیرد. برای رو به رویی با این موانع، مهندسان صنایع هوایی به ساخت هواپیماهای آینده روی آورده ‌اند که از سوخت های طبیعی برای تأمین انرژی استفاده می نمایند. هواپیماهای آینده توانایی این را دارند  از طراحی بال ها با الهام از طبیعت به همراه کامپیوترهای هوشمندتر و کوچک تر  بهره گیرند.

فناوری هواپیما ها
فناوری هواپیما ها

همچنین در مورد تکنولوژی های جدید هواپیما می توان گفت در جهت اطمینان از سازگار شدن صنعت هواپیمایی با طبیعت، برقی کردن هواپیماها، عملیاتی تجاری است. این سیستم ها به معنای انتشار صفر درصد دی‌‌اکسیدکربن بوده و انرژی مورد نظر از مراکز  نیروی سبز بهره گیری می شود.

در مورد یکی از ویژگی های هواپیما که در حال توسعه است می توان گفت ترانسفورماتور یک تکنولوژی منعطق هوایی است که تلفیقی از جت های کوچک برای اعمال سفرهای کاربردی تر، قبل از سازگار کردن آنها با موقعیت های دیگر است. این معنا می تواند برای هر طرحی قابل اجرا باشد. به عنوان نمونه، می توان از هواپیماهای کوچک برای سفرهایی که زمان آن بیشتر است استفاده کرد.

تکنولوژی های جدید هوایی
تکنولوژی های جدید هوایی

همچنین جالب است که در این مورد بدانید که این کار باعث بالا رفتن استفاده از حیطه ی وسیعی از جت ها در جا به جا کردن و کم کردن مصرف سوخت می شود. زمانی که که جت ها به هدف مورد نظر خود رسیدند و نهایت خدمت خود را در این مورد اعمال کرده اند، می توانند برای انجام وظیفه های متفاوت، مانند نظارت و باربری مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

بمب افکن های رادار گریز

این تکنولوژی در صنعت هواپیما های نظامی کاربرد خاصی دارد که با هوشمند تر شدن رادارها بحث رادارگریزی به پیش آمد كه بخش بسیار كوچكی از تکنولوژی رادارگریزی را در بمب افكن های بعد از B52 آمریكا به نامB-1B معروف به نیزه دار آسمان مشاهده می کنیم. اما نهایت پیشرفت این فناوری را در بمب افكن B2 مشهور به شبح مشاهده می كنیم كه هم اكنون می توان آن را بهترین هواپیمای بمب‌افكن دنیا شناخت.

هواپیما B2
هواپیما B2

در ادامه در مورد این موضوع می توان به این اشاره کنیم که این روند آمریكا به دنبال ساخت بمب‌افكنی برای راضی کرن تمام نیاز های نیروی هوایی خود است و به تازگی پروژه ای به نام B3 را در دست ساخت و پیگیری قرار گرفته است. تحت برنامه‌ریزی های فعلی، هواپیمای  بمب افكن رادارگریز B-2 حداكثر تا ده سال دیگر در موقعیت های پروازی مراقبت خواهند شد، سالی كه قرار است نیروی هوایی کشور آمریكا به دلیل کهنه شدن بمب‌افكن‌های خود آنها را به ۱۷۰ بمب افکن کم کند.

مطلب پیشنهادی

بوئینگ 747

بوئینگ ۷۴۷ (Boeing 747)

هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۴۷ معروف به جامبو جت، از مجموعه هواپیما های جت است که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *