دوشنبه , مهر ۳۰ ۱۳۹۷
قالب وردپرس پوسته وردپرس قالب فروشگاهی وردپرس وردپرس قالب وردپرس
خانه / فناوری های پزشکی / پرینتر سه بعدی، این بار در خدمت معلولین
پرینتر سه بعدی، این بار در خدمت معلولین

پرینتر سه بعدی، این بار در خدمت معلولین

پیش از این در مقالات هفته های گذشته شما را با پرینترهای سه بعدی و برخی از کاربردهای آن در صنعت آشنا کردیم که یکی از مهمترین این کاربردها در فناوری های پزشکی مورد استفاده قرار می گرفت؛ حالا پرینتر سه بعدی، این بار در خدمت معلولین قرار گرفته و مشکل بزرگی از این دسته از افراد را حل کرده است.

کیت چاپ شده open-sourceبا قیمت ۵۰۰ دلار به صندلی چرخدار الکترونیکی ۲۵۰۰ دلاری تبدیل می شود. یک تیم رباتیک دبیرستانی یک چاپگر سه بعدی الکتریکی برای صندلی چرخدار ایجاد کرده است که یک صندلی چرخدار معمولی را به یک موتور تبدیل می کند. ابزار چاپی رایگان برای دانلود ۳d میتواند کاربران صندلی چرخدار را در حدود ۲۰۰۰ دلار جلو بیاندازد.

پرینتر سه بعدی، این بار در خدمت معلولین

چاپ سه بعدی به صورت روزانه برای زندگی راحتتر برای جامعه ی غیرفعال استفاده می شود . چه از طریق پروتزهای چاپی ۳d , چه کمک چاپی سه بعدی برای نابینایان و یا چیز دیگری به طور کامل.علاوه بر این موارد ابزار فوق العاده مفید چاپ شده جدید، یک دستگاه صندلی چرخ دار است که توسط قطعات چاپ شده و موتور حرکتی به یک صندلی متحرک تبدیل شده است. در ادامه با ما همراه باشید تا در ایمن بخش خبری در مورد فناوری و کمک به معلولین با چاپگر سه بعدی برای شما مطالبی را بیان کنیم…

دانلود رایگان و به صورت open-source است. صندلی چرخ دار الکترونیکی که اغلب در حدود ۲۵۰۰ دلار فروخته و صندلی چرخدار معمولی که تقریبا ۵۰۰ دلار هزینه داشت می تواند کاربران صندلی چرخ دار را تا ۲۰۰۰ دلاردر صرفه جویی کمک کند. این حتی می تواند در صندلی های ساده ی اجاره ای که برای آسیب های موقت استفاده می شود، استفاده شود.

فناوری در خدمت انسان

تیم frc دبیرستان آویو۱۵۷۷ , یک باشگاه مدرسه ای که از سال ۲۰۰۵ تا کنون وجود داشته, لوازم جانبی صندلی چرخ دار چاپ شده را به عنوان بخش مشارکتی تیم توسعه داده است. Roeebar-yadin از تیم frc1577 گفت: ایده ما این بود که آن را بر روی پلت فرم open-source داشته باشیم. نزدیک به ۷۰۰۰ تیم frc در جهان که می تواند تبدیل به یک مرکز برای ساخت این کیت شود، وجود دارد. بهترین بخش با این حال این است که مردم در سراسر جهان به دنبال چاپ ۳d دستگاه هستند و دیگر نیاز به تجربه ی زیادی در چاپ ۳d و الکترونیک ندارند.

به همین دلیل است که هیچ بخش یا فرایندهای خاصی برای طراحی وجود ندارد. Yuval dascalu عضو تیم در این خصوص گفت: ما قبلا باچندین نفر که علاقه مند هستند تماس گرفته ایم. ما افرادی را تشویق می کنیم تا در طراحی ما به گونه ای عمل کنند که به نظر می رسد مناسب باشد یا حداقل ها را به تیم های دیگر انتقال دهند. اما این طرح در حالی اولین مسابقه رباتیک این پروژه را به نفع خود تحقق بخشید، در واقع حدود ۵ سال در عقب ذهن دانش آموزان دارد. فقط این است که آنها ابزار و منابع لازم برای تحقق ایده های خود را تا کنون ندشته اند.

کارگاه مدرسه به تیم رباتیک اجازه داد تا مهارت های مهندسی الکترونیک و مهندسی خود را برای ایجاد وسیله نقلیه چاپی که بیشتر آنها ۳d چاپ شده با استفاده از apex pla توسط breathe-3dp بر روی یک چاپگر ۳dprintbot play , یک دستگاه fdm جمع و جور بود . این فقط تجهیزات مدرسه نبود که به تیم کمک کرد طراحی خود را درک کند. شهرداری روانانا، با الهام از جاه طلبی دانشجویان حمایت مالی گروه را به عهده داشت تا بتوانند خلقت خود را به بالاترین حد برسانند. در نهایت frc team1577 فکر می کند که کار سخت آن به کسانی که به آن نیاز بیشتری دارند، سود خواهد برد. Ba yadin گفت: ما می خواستیم به جوامع کمک کنیم و فکر کردیم که این راه خوبی برای انجام این کار است.

مطلب پیشنهادی

گجت سلامتی

گجت سلامتی

امروزه مردم بیشتر به کاربرد گجت های پوشیدنی اهمیت می دهند تا تنها از آن …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *